Świadoma mama – zdrowe dziecko – inwestycja w przyszłość

Świadoma mama – zdrowe dziecko – inwestycja w przyszłość

Portrait of happy mother and baby

 • Planujesz ciążę i chcesz jak najlepiej przygotować do niej swój organizm?
 • Występują u Ciebie problemy z zajściem w ciążę lub chorujesz na PCOS (zespół policystycznych jajników)?
 • Będziesz mamą? Jesteś w ciąży i zależy Ci na zdrowiu Twojego dziecka?
 • Chcesz wiedzieć co jeść i w jakiej ilości, aby zapewnić optymalny rozwój płodu?
 • Chciałabyś złagodzić dolegliwości odczuwalne w ciąży, np.: nudności, wymioty, zgagę czy zaparcia?
 • Chorujesz na cukrzycę ciężarnych i nie wiesz jak masz się odżywiać, aby nie zaszkodzić dziecku?
 • Czy wiesz, że już od diety w okresie ciąży zależy zdrowie Twojego dziecka w okresie młodzieńczym oraz dorosłym życiu? Czy wiesz, że dzięki dostarczaniu odpowiedniej ilości składników odżywczych podczas ciąży, możesz zapobiec w przyszłości wystąpieniu u Twojego dziecka chorób, takich jak: alergie, cukrzyca, otyłość, nadciśnienie i miażdżyca?

Czy wiesz, że możesz dać swojemu dziecku najcenniejszy w życiu prezent? Zastanawiasz się jaki? Możesz ofiarować mu mocne fundamenty na długie i zdrowe życie. Co to oznacza? Poprzez właściwe odżywianie w ciąży możesz wpłynąć na to, czy Twoje dziecko będzie w przyszłości zdrowe i czy będzie się odpowiednio rozwijało, a to dzięki prawidłowemu programowaniu zdrowia organizmu dziecka.

 • Czy można zaprogramować organizm ludzki, aby w życiu dorosłym zmniejszyć ryzyko występowania chorób cywilizacyjnych?

Odpowiedzią na powyższe pytania jest potwierdzona licznymi badaniami naukowymi teoria programowania metabolicznego we wczesnym okresie życia. Co to takiego? Programowanie żywieniowe jest to proces kształtowania się metabolizmu rozwijającego się organizmu pod wpływem składników odżywczych dostarczanych podczas życia płodowego i niemowlęctwa. A zatem są to okresy mające kluczowe znaczenie dla rozwoju narządów i tkanek.

Programowanie zdrowia we wczesnym okresie życia ma charakter utrwalonego programu, który działa aż do okresu dorosłego. Dlatego też ryzyko chorób cywilizacyjnych ukształtowane już w okresie niemowlęcym trudno zmienić w późniejszym wieku.
Na czym Polega programowanie żywieniem? Nieodpowiednia ilość i jakość składników odżywczych dostarczanych do płodu wraz z dietą matki, może zmienić metabolizm i przebieg procesów fizjologicznych rozwijającego się organizmu. Skutkiem tego może być trwałe przeprogramowanie metabolizmu dziecka na całe życie, predysponując go do nadwagi, otyłości, a także zwiększając ryzyko zachorowania na cukrzycę, alergie, hiperlipidemie, chorobę niedokrwienną serca.

Jak tego uniknąć?

Kluczem do tego jest odpowiednie odżywianie podczas ciąży, a następnie w czasie karmienia piersią oraz pierwszych lat życia dziecka. Zapewnia to nie tylko dpowiednie przyrosty masy ciała dziecka i  jego optymalny stan odżywienia, ale wpływa także na odległe efekty „programowania” zdrowotnego.

A zatem poprzez prawidłowe odżywianie już w okresie poprzedzającym ciążę jak i w ciąży możesz programować metabolizm swojego dziecka na właściwym poziomie. Już dziś świadomie zadbaj o przyszłe zdrowie dziecka i przyjdź do naszej poradni.

Mamy dla Ciebie specjalny program „ŚWIADOMA MAMA – ZDROWE DZIECKO – INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ”. Opracujemy specjalnie dla Ciebie indywidualny program żywienia i wsparcia aby zaspokoić wszystkie potrzeby Twojego organizmu oraz rozwijającego się płodu. Świadome odżywianie dostarczy Tobie wszystkich niezbędnych składników odżywczych w odpowiedniej dla Ciebie ilości jak i jakości.

Pamiętaj! Przyszła mama odpowiada za dwoje!  Jeśli już dziś zadbasz o prawidłowe odżywianie w ciąży, możesz zaprogramować metabolizm swojej pociechy, tak aby mogło się cieszyć świetnym zdrowiem w późniejszym życiu.

PROGRAM DLA KOBIET KARMIĄCYCH

 • Karmisz dziecko piersią? Chcesz wiedzieć jak się odżywiać, aby wpłynąć na jakość pokarmu?
 • Nie wiesz co masz jeść, aby nie szkodzić swojemu dziecku i uniknąć alergii w postaci wysypki czy pokrzywki?
 • Jakich pokarmów powinnaś unikać w czasie karmienia i jak długo stosować ograniczenia?
 • Co jeść, aby złagodzić występowanie kolek u niemowlęcia?
 • Co zrobić w przypadku, gdy nie możesz karmić piersią?
 • Jak karmić dziecko i rozszerzać jego dietę?

Prawidłowo skomponowana dieta pozwala młodej mamie odzyskać siły po porodzie, dostarczając wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Najważniejszą zaletą odpowiedniego odżywiania kobiety karmiącej jest wpływ diety matki na jakość mleka, dzięki czemu możliwy jest optymalny rozwój dziecka i uniknięcie występowania nietolerancji pokarmowych, m.in.tzw. „kolek”.